Які основні переваги тих, хто володіє німецькою мовою: цікаві факти і корисні лафхаки

Насамперед варто зазначити, що німецька мова є досить поширеною як у Європі, так і в усьому світі. Вона є робочою мовою Європейського союзу, німецькою розмовляє чверть населення ЄС.

Вражає і статистика. Наразі німецька мова активно використовується у 40 країнах світу, ті, хто нею володіє, має можливість налагодити зв’язок більш ніж із ста мільйонами європейців.

Побутує думка, що німецька мова грубувата і трохи різка. Втім, люди, які досконало знають німецьку мають іншу думку, адже вважають її мовою балад і віршів.

Без сумніву, у кожного вивчає німецьку мову є свої на це причини – комусь вона потрібна для роботи, інші просто отримують величезне задоволення від самого процесу навчання. Розглянемо найбільш вагомі переваги вивчення цієї  мови.

Німецька найпоширеніша мова в Європі

Німецька мова є рідною мовою для найбільшої кількості людей в Європі. Це не дивно, оскільки тільки в Німеччині налічується 83 млн жителів. Але не тільки в Німеччині говорять німецькою, це також державна мова Австрії та Ліхтенштейну і одна з офіційних мов Швейцарії, Бельгії та Люксембургу. Крім того, німецька є рідною мовою для значної частини населення північної Італії, східної Бельгії, Нідерландів, Данії, східної Франції, частини Польщі, Чеської Республіки та Румунії.

Це третя найбільш популярна іноземна мову, що вивчається в усьому світі і друга найбільш популярна в Європі і Японії після англійської.

Німецька економіка надзвичайно конкурентоспроможна

Німеччина є економічним центром Євросоюзу. У 2019 року Німеччина посіла третє місце в світовому експорті після Китаю і США. Країна експортувала товари загальною вартістю $ 1,486 трильйона, випередивши Нідерланди, Японію, Францію і Південну Корею. Німецька продукція конкурентоспроможна і користується попитом, позитивне сальдо торгового балансу країни склало 18,3 млрд євро листопаді 2019 р продовжує зростати з кожним роком.

Знання німецької мови дає можливість ведення бізнесу

Економіка Німеччини надає безліч можливостей для бізнесу. Багатонаціональні підприємства є у всьому Євросоюзі і східноєвропейських країнах, де німецький є другою розмовною мовою післяанглійської. Такі компанії як BMW, Daimler, Siemens, Lufthansa, SAP, Bosch, Infineon, BASF і багато інших мають потребу в міжнародних партнерах. Японці, у яких третя найбільш розвинена економіка в світі, давно усвідомили переваги, які принесе їм знання німецької мови: 68% японських студентів вивчають німецьку мову.

Німці – новатори

Друкарський верстат Гуттенберга, відкриття електромагнітних хвиль Герцем, розвиток хіміотерапії Ерліхом, теорія відносності Ейнштейна, створення музичного формату МР3 Бранденбургом … протягом всієї історії німці пройшли перевірку часом, вони і зараз залишаються в перших рядах. 4 з 10 інноваційних компаній в світі знаходяться в Німеччині і 12,7% заявок на отримання патенту припадають на Німеччину. Німеччина експортує більше високотехнологічної продукції, ніж будь-яка інша країна, за винятком США; більш ніж 600 підприємств працює в області передових біотехнологій. Тільки 115 з них розташовані в Мюнхені. Дрезден став центром виробництва мікрочіпів, тут працює близько 800 підприємств. Беручи до уваги внесок Німеччини в розвиток інновацій, не дивно, що дві третини світових міжнародних ярмарків відбуваються у Німеччині.

Багата культурна спадщина німецькомовних країн

Німеччина вважається країною поетів і мислителів: І.В. Гете, Т. Манн, Ф. Кафка, Г. Гессе – це всього лише кілька авторів, чиї твори є всесвітньо відомими. 10 Нобелівських премій з літератури були вручені німецьким, австрійським і шведським авторам. Світ класичної музики не можна уявити Моцарта, Баха, Бетховена, Штрауса і Вагнера. Відень залишається і сьогодні міжнародним центром музики. Починаючи з величної архітектури середніх віків до авангардного напрямку баухаус, з дерев’яних гравюр Дюрера до шедеврів експресіонізму Нольде, Кірхнера, Кокошко, вихідцями з німецькомовних країн був зроблений величезний внесок в розвиток світового мистецтва і архітектури.

Німеччина спонсорує міжнародні академічні обміни

Підтримуючи новації і дослідження в своїй країні, німці також розуміють, що міжнародна взаємодія і досвід істотно впливають на тривалість лідируючої позиції Німеччини в світі. Наприклад, в 2019 р Служба академічних обмінів DAAD підтримала понад 145 000 учнів, науковців, і студентів у їхніх дослідженнях і навчанні. 41,5% з них були іноземцями. Слід зазначити, як і німецькі студенти, іноземці, не платять за навчання.

КОРИСНІ ЛАЙФХАКИ

Щоб спростити вивчення німецької і насолоджуватися процесом даємо кілька корисних прикладних порад.

  1. Потрібнообов’язкововчитиправильніартиклі,оскількивнімецькійчасомзустрічаютьсяслова,що маютьдлянаснезвичнийрід.Наприклад,«дівчинка»середньогороду.Насправдівседужелогічно,аджедівчинка-цепосутіщедитина,щосьневизначене,томуісереднійрід(воно).Аленам не завждилегкозрозумітитакулогіку,томуслідпростовчитиартикльразомзісловом.
  2. Не зайвимбудевиписуватислова, які важко запам’ятовуються на стікери (бажано, різнокольорові) і розвішувати їх по всьому будинку. Найкраще приклеювати їх в ті місця, де вони постійно будуть на очах. Так, у вас буде працювати зорова пам’ять, і ви постійно будете повторювати ці слова, вимовляючи їх по кілька разів про себе, що допоможе швидше їх запам’ятати.
  3. Не намагайтесявідразувивчитивсівідмінки. Засвоювати цю інформацію краще поступово і поступально, оскільки один відмінок вам допомагатиме вчити інший. Почніть із знахідного, оскільки це найпоширеніший відмінок (у всіх мовах), до того ж він найлегший! Через деякий час можна починати вчити давальний, а в кінці – до родового.
  4. Не лінуйтесяписатитвори, така практика дуже допомагають тренувати мову, особливо на початкових етапах, коли вам ще складно говорити і присутній мовний бар’єр. Намагайтеся писати трохи, але часто.
  5. Виписуйте якомога більше стійких виразів і фразеологізмів. Вони допоможуть правильно будувати речення.