У Гончаренко центрі Дергачі на Харківщині відкрили першу публічну бібліотеку українськомовної літератури

У Дергачах, що на Харківщині, на базі освітньо-культурного та волонтерського простору Гончаренко центр відкрили першу публічну бібліотеку українськомовної літератури. Відтепер містяни можуть безкоштовно читати новинки провідних видавництв України та обговорювати найцікавіші видання у колі однодумців.

За словами директорки Гончаренко центру Дергачі Ірини Бабаєвої, нова публічна бібліотека має стати місцем для зустрічей та спілкування містян.

«З початком повномасштабного вторгнення запит на все українське зріс, і це не дивно: люди почали переосмислювати історію країни, відкривати для себе нові сторінки нашої культури. Те, що окупанти намагалися знищити століттями, сьогодні відродилося та перебуває, напевно, на піку популярності. Тому наш простір вирішив відкрити публічну бібліотеку з книгами українською мовою. Люди не лише можуть брати книжки додому, а й збиратимуться у просторі для обговорення прочитаного», — коментує Ірина Бабаєва. 

У Гончаренко центрі додають, що бібліотека вже приймає відвідувачів, тож усі охочі можуть брати книги додому, або ж насолодитися читанням у стінах простору за адресою вул. Золочівський шлях, 7, каб. 8 (Гончаренко центр Дергачі). 

«Наш центр знаходиться всього в 20 км від кордону з росією, а Дергачі потерпали від обстрілів на початку повномасштабного вторгнення. Саме тому підтримувати та розвивати українське тут — наш обов’язок. І ми раді, що маємо друзів, які повірили в нашу ідею. За сприяння провідних українських видавництв — «Фоліо», «Клуб Сімейного Дозвілля», «Ранок» та «Віхола» — нам вдалося зібрати чимало книг різних жанрів. Однак «задонатити» книжки та поповнити нашу бібліотеку можуть всі охочі», — зазначають організатори.

Аби допомогти публічній бібліотеці в Дергачах та зробити внесок в українізацію Харківщини, організатори закликають писати на пошту Гончаренко центру goncharenkocentre@gmail.com. Правило одне: без російської мови на полицях.

 

Пропонуємо вивчити мови:
top-banner-image-big

Записатися на курс

ваша заявка успішно надіслана! Пройти онлайн тест