Soft Skills для підлітків: для чого вони потрібні і як їх прокачать

174624163 160579235964251 8236853401242374357 n 2

Вже зараз футурологи кажуть про те, що прикладні вміння, наприклад, популярне сьогодні програмування, будуть не важливі в новому складному світі. Тисячі навичок стануть марними, тож чому варто вчитися в XXI столітті підліткам аби стати успішними у майбутньому?

У сучасному житті для успіху необхідні Soft Skills – гнучкі навички або, простіше кажучи, особливі особистісні якості, такі як самодисципліна, вміння брати на себе відповідальність, розпізнавати емоції інших людей. Найлегше сформувати їх у дитячому чи підлітковому віці, поки в голові ще немає шаблонних сценаріїв і стереотипів.

176715727 162905629064945 2845961558671993933 n 1

Які ж Soft Skills потрібні сучасним підліткам?

За словами психологині, викладачки Гончаренко Центру Кропивницький, засновниці школи МиЛеді Олени Похиленко, насамперед це:

  • хороші комунікаційні навики (знання кількох мов, психології спілкування, розмовний етикет);
  • розвинений емоційний інтелект+гнучкість мислення (коли стереотипні рішення не працюють – швидкість реакцій, знаходження кількох варіантів рішення питання, швидка адаптація до нових завдань, логіка та аналіз, стратегії );
  • правильна грамотна мова;
  • дотримання правил тайм менеджменту;
  • креатив і творче мислення (випливає із другого пункту , адже для перемоги створити Троянського коня – це ж геніально і креативно, саме це привело команду до перемоги).

Як розвинути той чи інший навик, з чого почати? Олена Похиленко, виступає за превентивні заходи, а тому дає низку корисних прикладних порад.

Навички комунікації.
Комунікація – важливий елемент соціалізації, без якого дитина просто не зможе адаптуватися в соціумі. Тут допоможуть колективні занятті – командні види спорту, відвідування танцювального ансамблю, творчих гуртків.

172049527 165331375489037 3318519902379690558 n 1
Емоційний інтелект (EQ)
EQ дозволяє зробити весь спектр емоцій своїм помічником для досягнення цілей і виконання будь-яких завдань: формування довгострокових відносини в особистому житті і бізнесі, бути впливовим, звертати на себе увагу, очолювати колектив, дружити і створювати сім’ю. Як розвинути? Тут важливо почати з розвитку спостережливості, пояснення взаємозв’язків між емоціями і способами їх вираження.

Правильна мова
Правильна мова – запорука того, що дитина в майбутньому зможе правильно доносити свої думки до оточуючих, буде почутою і її правильно зрозуміють. Цей soft skills включає в себе кілька компонентів: уміння логічно і послідовно формулювати свої думки, відсутність дефектів дикції, навички контролювати гучність і темп мови. У нагоді стане читання якісної літератури, розвиток дрібної моторики, яка напряму пов’язана із розумовими і мовними здібностями. Також важливо формувати правильні мовні звички: чітко вимовляти букви, не ковтати закінчення, не перекручувати слова і тембр мови.

Тайм-менеджмент
Навички управління часом треба прищеплювати з раннього віку. Як це краще робити? Складати список важливих справ на тиждень, на найближчий день. У цьому процесі повинна бути задіяна уся сім’я. Якщо діти будуть бачити, що дорослі чітко виконують справи за списками, вони будуть наслідувати такий приклад. А ще важливо аби у дитини завжди був час протягом доби, який би вона могла розпоряджатися на свій розсуд.

176637293 162974799058028 5726823812143042068 n 2
Креатив і творче мислення
Тут рецепти відомі: творчі студії, театральні гуртки, музичні школи, звісно, з урахуванням побажань і здібностей дитини. І, звичайно ж, наочна демонстрація творчого підходу і варіативності виконання різних завдань в повсякденному житті.
Важливо розуміти, що робота над Soft Skills спільна праця для батьків і їхніх дітей.

Завдання батькам:

1. формувати оточення змалечку – відвідування секцій, гуртків , факультативів, освітньо-культурних центрів, де дитина знайде однодумців, які зайняті спільною справою, або розділяють інтереси до освіти і саморозвитку;
2. вивчати вікову психологію (контролювати і знати всі етапи розвитку психіки дитини);
3. бути на зв’язку з фахівцями (психологами , вчителями , лікарями);
4. більше приділяти увагу спілкуванню з дитиною, контролювати усі сфери, але не порушуючи особистісних кордонів.

Завдання дітям:

1. фізичний розвиток: знаходити час для танців, фітнесу, йоги, пілатесу, плавання, тенісу, боротьби. Через тіло розвивається наш дух;
2. накачувати свій мозок знаннями. Адже ті, хто створив Instagram чи TikTok однозначно були з вищою освітою, великими знаннями та розвинутою креативністю;
3. найближчі люди, які вам бажають тільки добра – це сім’я. Діліться кожен день своїми досягненнями і провалами, бережіть і вдосконалюйте ці стосунки.
4. звертайтесь до професіоналів, яким довіряють батьки, при різних ситуаціях (психолог, лікар, вчитель).
Отож, Soft Skills – хороший фундамент для успішного життя у будь-якій сфері і цінний ресурс для досягнення мети.

Пропонуємо вивчити мови:
top-banner-image-big

Записатися на курс

ваша заявка успішно надіслана! Пройти онлайн тест