Скандал в Одесі: облрада безпідставно виселяє волонтерів з приміщення Гончаренко центру, де від початку повномасштабної війни вони сплели сотні тисяч м2 маскувальних сіток для ЗСУ

17 березня приміщення волонтерського Гончаренко центру в Одесі у будівлі видавництва «Чорноморʼя» захопили тітушки і не пускали всередину людей, які вже рік там допомагають фронту. Річ у тому, що Одеська обласна рада виступає проти того, щоб команда центру продовжувала свою діяльність та безпідставно хоче виселити нас з приміщення, яке ми офіційно орендуємо. 

З початку повномасштабного вторгнення центр працював як волонтерський хаб, об’єднуючи одеситів навколо підтримки ЗСУ. Тут плели маскувальні сітки для бригад, збирали допомогу армії і переселенцям.

photo 2023 03 18 20.13.33

18 березня охоронці приватної фірми знову заблокували вхід до приміщення і не пускали активістів навіть забрати сітки та речі. «Тітушки» погрожували двом депутатам Одеської міської ради Олегу Звягіну та Петру Обухову, які приїхали захистити волонтерів. Волонтери були вимушені плести сітки прямо на вулиці перед будівлею. Невідомі люди прибрали кудись і обладнання, яке волонтери використовували для роботи, зокрема, для плетіння сіток. Під час повітряної тривоги, за словами волонтера, до будівлі відмовилися пустити людей, аби ті змогли потрапити до бомбосховища.

Волонтери написали заяву у поліцію з вимогою зʼясувати обставини недопущення невідомими волонтерів до волонтерського центру, який вони орендують. 

Натомість від облради до поліції надійшла заява із проханням вжити заходів до представників нашої громадської організації. Тож одеські правоохоронці розпочали два кримінальні провадження.

«Дякуючи розголосу обласна рада почала рухатись і розмовляти з волонтерами. Ми подивимось, що буде далі. Обіцяють надати якесь інше приміщення, але при цьому це однією рукою обіцяють, а іншою повідомляють, що вони завели карні справи на волонтерів!!!!! Ну правильно! Це ж з ким треба боротися не з ОПЗЖ і Шкаровським. Не з тими, хто наближав «рускій мір» і продовжує його чекати в Одесі. Ні, з цими вони будуть «бабло» ділити. Заводять справи на волонтерів за те, що вони рік забезпечували військових. Ми оплачували всі матеріали, а люди працювали зранку до ночі, плели сітки. А тепер за це кримінальна справа в Україні. Оце правильно. Оце вони рухаються правильним напрямком. Друзі, що ми будуємо? Яку Україну?», — заявив засновник мережі Гончаренко центрі Олексій Гончаренко.

photo 2023 03 18 20.11.01

Для своєї роботи ми не використовуємо жодної державної копійки. Натомість Григорій Діденко та обласна рада вирішили перекрити повітря людям, які щодня наближають перемогу України і є надійним тилом для тисяч військовослужбовців. 

Давайте подивимось, що ж так не подобається облраді? 

 • 45 000 м2 маскувальних сіток для 450 різних військових частин;
 • 1035 людей отримали медикаменти;
 • 3045 сімей отримали продуктові набори;
 • 100+ переселенців знайшли роботу;

Про наш волонтерський центр знімають сюжети світові медіа: 

 • AlJazeera, 
 • MSNBC, 
 • SkyNews,
 • Daily Mail, 
 • The New York Review, 
 • Daily Telegraph, 
 • Agency France та інші. 

Звертаємося до СБУ, прокуратури і Нацполіції з проханням захистити Гончаренко центр в Одесі і не дати місцевому криміналітету руйнувати єдність і нищити волонтерські ініціативи.

  photo 2023 03 18 20.11.05 photo 2023 03 18 20.10.54

Пропонуємо вивчити мови:
top-banner-image-big

Записатися на курс

ваша заявка успішно надіслана! Пройти онлайн тест