«Потрапили під обстріл, але доставили». Як волонтери Гончаренко центру два роки забезпечують Миколаїв питною водою

Два роки тому, 12 квітня 2022 року, російські окупанти позбавили Миколаїв питної води, зруйнувавши водогін Дніпро-Миколаїв. Відтоді воду містянам почали доставляти волонтери, першими навесні 22-го за це взялися активісти одеського Гончаренко центру. 

За словами керівника акції допомоги Миколаєву, директора Гончаренко центру Одеса (Дерев’янко) Костянтина Задорожного, найскладнішим для Миколаєва був перший рік після обстрілу водогону.

1

«Це, напевно, найбільш критичний період, коли нам доводилося возити питну воду 5 разів на тиждень. За один день ми доставляли до 22 тонн на 8-11 точок розповсюдження води. І все завдяки донатам небайдужих українців та допомозі від іноземних партнерів», — зазначає Задорожний.

2

Загалом за два роки команді Гончаренко центрі вдалося доставити 2 240 000 літрів питної води. Роботу налагодили так, аби на доставку не впливала ані погода, ані російські обстріли.

«Спочатку ми возили воду з Одеси та Южного, що на Одещині. А потім фактично взяли під патронат дві свердловини поблизу міста, підключили до них генератори, глибинний насос — тобто зробили все можливе, аби своєчасно доставляти воду. За графіком, до якого вони звикли. Тож навіть під час блекаутів наша автівка буда на локаціях вчасно. Власне, як і самі містяни», — додає волонтер.

4

Завдяки зусиллям активістів, крім цивільних містян, питною водою також вдалося забезпечити дитячі садки та школи Миколаєва, а також спеціалізований інтернат для дітей із порушеннями слуху.

Оскільки точки видачі питної води Гончаренко центрів були по всьому місту, декілька разів волонтери потрапляли під російські обстріли. Однак, як розповідає Костянтин Задорожний, вода все одно прибувала вчасно.

«Під час одного з ударів по Корабельному району Миколаєва наш водій якраз прямував із водою на обумовлену локацію і опинився в епіцентрі обстрілу. Ми хвилювалися, бо не могли додзвонитися, аж тут він бере слухавку й каже: «Ви думали, мене обстріл злякає? Я вже на точці, чекаю людей, все по графіку», — додають в команді Гончаренко центрів.

3

Нагадаємо, 12 квітня внаслідок удару російських військ по водогону Дніпро-Миколаїв на території Херсонської області Миколаїв залишився без питної води. Станом на 12 квітня 2024 року вода у водопровідній системі Миколаєва залишається технічною. Питання водозабезпечення намагаються вирішити на рівні державних органів влади. Зокрема, Кабінет міністрів виділив 125,5 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету на водозабезпечення у Миколаєві.

top-banner-image-big

Записатися на курс

ваша заявка успішно надіслана! Пройти онлайн тест