Онлайн безпека та цифрові права: як захистити себе і своїх дітей в інтернеті

174624163 160579235964251 8236853401242374357 n 1У наш час кожен третій користувач интернета – дитина. За статистикою 90% дітей віком до 11 років вільно користуються соціальними мережами, а 98% тих, кому виповнилося 12 – вже ведуть у соцмережах свої канали, сторінки, позиціонують себе як індивідуальність, збирають аудиторії підписників. Багато, хто з підлітків почуває себе успішним. Але наскільки захищеними є неповнолітні у онлайнпросторі, чи знають вони про свої права? Низка сумнівних і небезпечних челенжів, які ширяться не лише в Україні, але й в усьому світі свідчать, що рівень обізнаності у цих питаннях є недостатнім.

Світовий досвід показує, що достатньо 18 хвилин, щоб від дитини отримати фото його оголеного тіла. Щосекунди 50-70 тисяч інтернет-користувачів намагаються встановити контакт з дитиною для сексуальної експлуатації. Також дослідження показали, що близько 50% дітей у світі зазнали кібербулінґу.

Із переведенням навчання в дистанційний формат значно зросла кількість часу, який неповнолітні проводять онлайн. За даними UNESCO, пандемія вплинула на освіту орієнтовно 1,6 мільярда дітей і молодих людей із понад 190 країн Це, відповідно, піддає дітей більшій кількості ризиків у цифровому середовищі.

176637293 162974799058028 5726823812143042068 n 1Впливати на ситуацію можливо тільки спільними зусиллями. Тож вперше в  Україні було створено онлайн-курс про цифрові права для дітей, присвячений формуванню цифрових навичок, критичного мислення, навичок безпечного користування найпопулярнішими соцмережами та Інтернетом загалом. Програму розробили фахівці громадської організації «МІНЗМІН» у співпраці із Міністерством цифрової трансформації України і Європейським Союзом. Гончаренко центри приєдналися до корисної ініціативи, і відповідні курси вже можна відвідати у наших освітніх просторах. Заняття допоможуть кожному, незалежно від віку, стати більш усвідомленими користувачами мережі.

Як проаналізувати свою цифрову безпеку?

Пароль має включати не менше 16 знаків, великі та малі букви, цифри та знаки.
Перевірити надійність пароля можна на сайті:https://howsecureismypassword.net.
Пароль не може бути однаковим до усіх соцмереж.

Що зробити аби персональні дані не зливалися у відкритий доступ?

Не використовуй акаунт Gmail, Facebook, Іnstagram для реєстрації на нових сайтах чи в додатках.
Створюй новий логін до кожного сайту і новий пароль. Краще використовуй менеджер-паролі, якщо боїшся забути цю інформацію.
Став складні паролі-кодові назви.
Встанови двофакторну автентифікацію.
Зламали акаунт, змінюй відразу пароль, заверш «чужі» входи у акаунт і пиши у технічну підтримку, якщо не вдалося змінити пароль.
Використовуй ліцензійне програмне забезпечення та оновлюй його.
Будь уважним не відкривай сумнівні листи, не переходь за незнайомими лінками.
Не розголошуй свої дані (не пиши паролі на папірцях, у месенджерах, нотатках, не передавай телефоном банківські дані).
Використовй дані із безпечним з’єднанням.

А ще важливо не забувати нагадувати дітям уникати публічних Wi-fi, ставити під сумнів інформацію, яку вони споживають щодня, щоб розвивати їхнє критичне мислення.

Пропонуємо вивчити мови:
top-banner-image-big

Записатися на курс

ваша заявка успішно надіслана! Пройти онлайн тест