На Одещині учні привчають місцеву громаду сортувати сміття і заробляють кошти на потреби школи

Urny dlya sortirovki musora v parke Pobeda v Kieve

Викладачка фізики Світлана Голоднюк започаткувала у селі Новоселівка, що на Одещині соціальний проект «Сортувати сміття – це модно». Спочатку заходи по сортуванню побутових відходів проводилися лише у рамках місцевої школи. Тоді біля закладу освіти були встановлені перші картонні контейнери. Однак дуже швидко стало зрозуміло, що громада активно підтримує корисну ініціативу, а трохи згодом нове починання поширилося й на інші міста регіону.

Зараз у Новоселівці налічується вже 16 металевих контейнерів для сортування сміття, з них 3 – на території місцевої школи. Двічі на місяць контейнери вивантажуються, до процесу сортування залучаються старшокласники. останнім часом рух став настільки популярним, що на допомогу школярам почали приходити цілими сім’ями. Пластик і скло громади здають на заготівельний пункт, який знаходиться в Подільську. Туди ж відправляють і макулатуру. У середньому протягом року учні збирають більше 400 кілограмів макулатури, понад 200 тисяч пластикових та 10 тисяч скляних пляшок.

Отримані зі здачі сміття кошти витрачають, у першу чергу, на потреби школи. Відтак на зароблені гроші учні вже змогли купити новий проектор, стільці, сітку для тенісу, святкові костюми для виступів.

У планах створити компостну яму, в якій би перегнивала органіка, і яку згодом можна буде продавати на добрива.

До проекту, який починався у одному селі, сьогодні вже долучилося більше п’ятнадцяти населених пунктів Куяльницької ОТГ. Аби ще більше популяризувати корисну ініціативу у Гончаренко центр Подільськ зібралися місцеві активісти аби поділитися напрацьованим досвідом і допомогти організувати сортування сміття усім небайдужим мешканцям громади. Сподіваємося, що учасниками цього надзвичайно корисного і прогресивного проекту стане більшість населених пунктів Куяльницької ОТГ.

Пропонуємо вивчити мови:
top-banner-image-big

Записатися на курс

ваша заявка успішно надіслана! Пройти онлайн тест