Майбутня професія для підлітків. Як не помилитися?

proorient

Якщо ваша дитина точно знає, ким хоче бути, і впевнено йде до мети – ви одні з небагатьох щасливих батьків. Адже більшість із тих, кому слід робити вибір, не мають жодного уявлення про те, чим хочуть займатись у дорослому житті.

Вибір професії має починатися з двох важливих речей. Перша: треба знати, що пропонує сучасний світ. Друга: треба розуміти, що з усього цього підходитиме саме вашій дитині.
«Питання, яке треба ставити – не «ким ти хочеш бути», а «що тобі подобається робити», – розповідає тренер із профорієнтації Гончаренко центру education and culture у Подільську Глущук Володимир. – Оскільки обирати потрібно напрямок, а не конкретну спеціальність».

Сьогодні вважається, що існують 5 таких напрямків: «Людина-Людина», «Людина-Природа», «Людина-Техніка», «Людина-Знакова система» і «Людина-Художній образ». Визначитися, до чого більша схильність у вашого сина чи доньки, можна за допомогою тестів в інтернеті. Проте не менш важливо пояснити підлітку, що поняття успіху, власного щастя та престижної професії не пов’язані між собою.

«Найчастіше я стикаюся з тим, що дитина вважає, що її особисте щастя залежить від престижності майбутньої професії. А коли ми починаємо виводити формулу успіху, то виходить, що для кожного вона своя. Єдина для всіх складова – любити те, чим займаєшся», – ділиться директорка Гончаренко центру education and culture з Івано-Франківська, яка започаткувала курс з профорієнтації у освітньому просторі.

Щоб допомогти підлітку визначитися з професією, треба розглянути різні складові успіху, з урахуванням оточення дитини, її внутрішнього стану та способу життя. Також треба навчати важливим і корисним варіантам складання планів, щоб кожний самостійно окреслив особистий план досягнення мети і визначив власну формулу успіху. Навіть навички зі складання та правильного розподілу бюджету можуть стати в пригоді.

proforientaciya 2

Обговорення таких тем, як «хто я», «мої сильні сторони», «яка вона, моя ідеальна кар’єра», відкривають нові досі невідомі грані особистості. Увага має бути приділена і таким необхідним сьогодні навичкам: Hard skills і Soft skills ХХІ сторіччя. Критичне мислення, емоційний інтелект, судження та прийняття рішень – без цих знань і вмінь сьогодні майже неможливо будувати кар’єру.
Певно, що краще за всіх упораються з цими викликами професійні коучі. Подібних курсів багато. І серед них – ті, що проводяться у Гончаренко центрах. Їхня перевага полягає у тому, що вони глибокі, обґрунтовані та безкоштовні.
Сучасний світ вимагає від усіх гнучкості та вміння пристосовуватися до різних ситуацій і шукати варіанти. Тому залиште у минулому підхід «якщо не знаєш, ким хочеш бути, підеш туди, куди я скажу». Спробуйте дати дитині можливість розібратися в собі та навчитися керувати своїми сильними і слабкими сторонами.

top-banner-image-big

Записатися на курс

ваша заявка успішно надіслана! Пройти онлайн тест