Хронологія подій: як незаконно виселяють Гончаренко центр в Одесі


photo 2023 03 18 20.44.51
В Одесі зараз відбувається тиск на волонтерський рух та незаконне виселення волонтерського Гончаренко центру. Одеська обласна рада на чолі з головою Григорієм Діденком продовжує свій план зі знищення нашого волонтерського осередку в Одесі. 

З початку повномасштабного вторгнення Центр працював як волонтерський хаб, об’єднуючи одеситів навколо підтримки ЗСУ. Тут плели маскувальні сітки для бригад, збирали допомогу армії і переселенцям.

17 березня вранці у наш волонтерський центр прийшли тітушки — співробітники приватної охоронної компанії. Молодики спортивної статури заблокували вхід у приміщення та безпідставно не пускали волонтерів допомагати ЗСУ. Далі вони напали спершу на депутата міської ради Олега Звягіна, а згодом на другого депутата, кандидата в мери Одеси Петра Обухова. Символічно, це все відбувалося в день, коли наша команда повинна була передати маскувальні сітки для військових на Бахмутському напрямку. Волонтери викликали поліцію та написали заяву на нападників.

На нашу підтримку одразу ж виступили бійці, яким ми щодня допомагаємо. Відео є тут, тут і тут

18 березня зранку невідомі чоловіки знову заблокували вхід нашим волонтерам до будівлі та вивезли наші речі, установки й стенди для плетіння сіток, тканину. Навіть під час повітряної тривоги вони не пускали волонтерів у бомбосховище.

Команда Гончаренко центру прийняла рішення працювати на вулиці. Підтримати волонтерів прийшли одесити, які приєднались до плетіння сіток прямо біля входу у видавництво «Чорноморʼя». Адже військові роблять свої замовлення і не можуть чекати. Кожна маскувальна сітка — це врятовані життя.

Представники облради та «Чорноморʼя» вийшли до волонтерів та повідомили, що є інше приміщення, яке можна використовувати під волонтерську діяльність. Тільки про це керівництву Гончаренко центрів ніхто не повідомляв завчасно. Також облрада написала заяву, що начебто наші волонтери побили їхнього охоронця. Хоча на безлічі відео з протестів видно лише те, як тітушки агресивно штовхають депутатів та волонтерів. 

Одеські правоохоронці розпочали два кримінальні провадження, встановлюють повні обставини події, тривають слідчі дії.

Виселити волонтерський центр із будівлі вирішила Одеська облрада, в якій сформувалася «зелено-синя» коаліція («Слуги» + колишня ОПЗЖ). Ми продовжуємо боротися за волонтерів та допомагати нашим ЗСУ!

Коментар юриста мережі Гончаренко центрів Андрія Бахметьєва можете подивитись тут. 

Ми звернулись до СБУ, прокуратури і Нацполіції захистити Гончаренко Центр в Одесі і не дати чиновникам руйнувати єдність і нищити волонтерські ініціативи.
Дякуємо за підтримку всім небайдужим!

За цей час військові недоотримали десятки маскувальних сіток та гуманітарної допомоги.
27 березня наша команда прийшла до Малиновської податкової міста Одеси, яку заселяють на наше місце. Але керівник сказав, що ніколи не звертався по нове приміщення, все вирішує обласна податкова. Подивитись, як це було, можна тут.

30 березня волонтери прийшли до Одеської обласної податкової, прямо під стінами будівлі люди плели сітки та вимагали пояснень, яких ніхто так і не надав. Відео з місця подій дивіться тут.

5 квітня Гончаренко центр Одеса знову навідався до Обласної податкової, після чого волонтери поїхали у своє приміщення у видавництво «Чорноморʼя», адже на передовій вже не було можливості чекати. Людям вдалось прорватися через представників приватної охоронної фірми. Як це було дивіться тут. Далі наш засновник Олексій Гончаренко поговорив з головою Одеської обласної ради Григорієм Діденком, який назвав причину виселення волонтерів — загроза пожежної безпеки. Але це брехня. Докази дивіться тут.

6 квітня, коли волонтери прийшли плести сітки, їх знову не пустили. Цього разу причина — у приміщенні знайшли снаряд (пусту конструкцію від «Урагану), викликали вибухотехніків та евакуювали всіх людей. Під будівлею почали збиратися військові, які обурені тим у який цирк перетворився весь цей спротив проти волонтерського руху.

Більше подивитись про всю ситуацію з виселенням Гончаренко центру в Одесі від самого початку ви можете у цьому відео.

 

Пропонуємо вивчити мови:
top-banner-image-big

Записатися на курс

ваша заявка успішно надіслана! Пройти онлайн тест