Гончаренко центр запускає безкоштовну гарячу лінію юридичної допомоги для українців за кордоном

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовну гарячу лінію юридичної допомоги для українців, що опинилися за кордоном внаслідок повномасштабного вторгнення росії. Українських біженців консультуватимуть юристи окремого Юридичного центру мережі.

За словами організаторів, гарячу лінію запустили у відповідь на численні запити українців, а працюватиме вона на базі платформи юридичної допомоги, що функціонує в освітньому центрі з квітня 2023 року. Усі звернення розглядають кваліфіковані юристи з багаторічним досвідом роботи. 

«Донедавна наша гаряча лінія фокусувалася виключно на допомозі військовослужбовцям та членам їхніх родин. Це тисячі звернень щотижня та сотні успішних кейсів. Однак все частіше із запитом на юридичну допомогу до нас звертаються українці з-за кордону. Вони опинилися у складному становищі: раптовий виїзд з країни, адаптація у новому середовищі та чимало проблем, включно з юридичними, які потребують вирішення. Саме тому ми створили окрему гарячу лінію — аби допомогти тим, хто був змушений залишити Україну через вторгнення росії і потребує правової підтримки», — ділиться директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький.

POLAND UKRAINE RUSSIA CONFLICT REFUGEES

За його словами, на гарячу лінію можуть звертатися українці, які через війну опинилися за кордоном та прагнуть владнати юридичні питання вдома. Тут їм надаватимуть первинну та, в окремих випадках, вторинну юридичну допомогу. 

«На гарячій лінії допомоги біженцям передусім можна отримати первинну юридичну допомогу: консультації та надання правової інформації. В окремих випадках ми можемо допомогти із підготовкою адвокатського запиту, складанням заяви, ініціюванням депутатського звернення. Плануємо задіювати й механізми правового реагування через Комітет ПАРЄ з міграції та біженців, президентом якого обрали засновника нашої мережі Олексія Гончаренка», — додає Микола Брюховецький.

Гаряча лінія юридичної допомоги для українців за кордоном працює за номером +380508889017 по буднях з 09:00 до 18:00. Свої звернення можна залишати у формі за цим посиланням, а також у Viber, WhatsApp та Telegram. 

Пропонуємо вивчити мови:
top-banner-image-big

Записатися на курс

ваша заявка успішно надіслана! Пройти онлайн тест