Фотогенічність – дар чи мистецтво подати себе? Усі секрети вдалої фотографії

«Я не фотогенічний/на і погано виглядаю на світлинах, тому й не люблю фотографуватися…» Якщо у вас інколи виникають подібні думки, то інформація, що буде наведена нижче, може радикально змінити вашу думку. Втім, навіть якщо ви давно розкрили всі таємниці вдалої фотозйомки і вмієте насолоджуватися процесом, інформація від нашої експертки допоможе зробити улюблене заняття ще більш захопливим і отримати не лише яскравий, а й блискучий результат.

Згідно з дослідженнями, люди частіше довіряють мові тіла свого співрозмовника, ніж словам, які він промовляє. При виникненні емоції тіло інстинктивно реагує на неї – по суті, це чесна і «нефільтрована» фізична реакція на події, що відбуваються з нами. А ще мова тіла – це невербальний канал комунікації, який дозволяє в буквальному сенсі бачити, про що думає співрозмовник.

Яким може бути прикладне застосування мови тіла у фотографії? Що таке поза? Як вона впливає на емоційність світлини? Якими є секрети щирої усмішки та якісного зорового контакту? Відповіді на всі ці запитання дає Вікторія Дружкова, професійна фотомайстриня і коуч Гончаренко Центр Жмеринка .education and culture 

Мікрорухи обличчя

Залежно від виразу очей, погляд може бути примруженим, широко розкритим, байдужим; він здатний цілковито змінити образ людини. На роботу мімічних м’язів слід звертати найпильнішу увагу. Міміці відведена провідна роль в емоційному наповненні портрету.

Казати «си-и-и-ир» суворо протипоказано

Ми всміхаємось очима значно частіше, ніж губами. Якщо людина дійсно щаслива, мімічні м’язи навколо очей скорочуються, утворюючи зморшки, щоки підтягуються вгору. А тепер скажіть «си-и-и-ир» і відчуйте різницю з ситуацією, коли щоки рухаються вверх лише тому, що їх штовхають у цьому напрямку куточки рота. Саме таку посмішку ми сприймаємо як фальшиву. ЇЇ основний критерій – відсутність руху мілких мімічних м’язів на ділянці очей. У житті фальшива усмішка підсвідомо викликає недовіру або й іще гірше – жалощі до людини.
Щоб усмішка була щирою, потрібно дійсно спробувати відчути щось приємне. Подумати про кохану людину, смачну їжу, нещодавню подорож… Ви відчули легкі рухи на ділянці довкола очей? Тоді ви на правильному шляху!

malchik

Розворот, або яку позу прийняти

Найбільш сильною, упевненою та гідною довіри людина виглядає при фронтальному розвороті. Хоча тут існують важливі нюанси: кожна людина має власний найбільш виграшний ракурс, і фронтальний не завжди є саме таким. Тому варто кожному індивідуально підшукувати баланс між ракурсом та відчуттям внутрішньої сили і впевненості.

Ще слід враховувати, що при чіткому фронтальному повороті людина випромінює силу. При легкому повороті голови, але без нахилу – уважність до співрозмовника. Легкий поворот + легкий нахил у бік камери сигналізують про приязність. Той же ракурс, але з нахилом від камери, може виражати зарозумілість.

Негативні тілесні сигнали

Стиснення та облизування губ, міцно стиснуті переплетені пальці, стиснуті перед собою чи схрещені на грудях руки, щільно перехрещені напружені ноги у позиції сидячи чи стоячи, розташований перед людиною предмет, наприклад, ноутбук – усе це дає людині можливість відчути себе більш захищеною. Перелічені жести є захисними і дають оточуючим чіткий сигнал про те, що впевненість і контроль над ситуацією втрачені.

Як знімати: головні правила та нові тенденції

 • Розгляньте і проаналізуйте власні світлини – така робота дасть уявлення про найбільш ефективні та виграшні положення голови і тіла.
 • Важливо звернути увагу на емоційний настрій, випромінюваний вами на тих світлинах, які подобаються.
 • Не лінуйтесь тренуватися й експериментувати.
 • Статичні пози – гарні, проте веселішим і цікавішим є кадр у русі.
 • Людям з животиком не слід на фото ставати боком, всупереч загальнопоширеній думці про те, що саме ця поза робить нас вужчими. Приймаючи таке положення, ми ще більше показуємо всі випуклості тіла.
 • Розплющте очі ширше, але не перестарайтеся. Розплющені очі та великі зіниці – ще один секрет привабливості на фотографіях.
 • Губи «качечкою» – позавчорашній день. Значно кращою є природня посмішка (згадуємо про приємне, і тоді все буде природнім та невимушеним).
 • Світло – це головне у будь-якому фото. Використовувати спалах не рекомендується. Кращим за все є природнє світло. Скажімо, від вікна.
 • Також круто виглядають у кадрі лінії, химерні форми кущів, тунель із дерев. Все це здатне бути чудовою композицією.
 • Портрет не рекомендується знімати знизу вгору. Краще узяти кадр трохи зверху.
 • Якщо в людини відсутнє друге підборіддя, то знімати її у повний зріст краще знизу вгору.
 • Найбільш виграшне світло – денне. Влітку найефектніші світлини виходять, коли сонце сідає. Ставати до сонця слід спиною, або ж воно повинно бути трохи збоку, при цьому важливо слідкувати, аби на обличчя не падала тінь.
 • Анфас не завжди виглядає виграшно. Можна спробувати експериментувати і повернути голову на 30-45 градусів убік. В який бік краще – залежить від рис зовнішності людини.
top-banner-image-big

Записатися на курс

ваша заявка успішно надіслана! Пройти онлайн тест