А чи знаєте ви польську? Якщо ні, то варто почати вивчення вже зараз!

POLSKA SAJT

На сьогодні польською мовою володіють приблизно 50 мільйонів чоловік, вона є однією з 24 офіційних мов Європейського Союзу. Тож очевидно, що знання цієї мови дає українцям цілу низку виняткових переваг. Водночас польська входить у десятку найскладніших мов! Як перетворити одну з найскладніших мов світу на рідну, знають наші викладачі. Дослухаємося до їхніх рекомендацій.

Україна невпинно та впевнено наближається до Європи: організовуються численні міжнародні програми, культурно-навчальні обміни, семінари для активних членів суспільства, студентської молоді чи підприємців. Очевидно, що той, хто хоче потрапити на подібні заходи і програми, повинен знати іноземні мови. Сьогодні Польща стала близькою для України як ніколи. І не лише через те, що тисячі українців їдуть до західних сусідів у пошуках роботи, а й через те, що Україна переймає досвід Польщі, аби розвивати свою економіку. Саме тому чимало наших співвітчизників намагаються бути ближче до сусідів, пізнаючи їхню культуру та звичаї.
Загалом, для когось польська – це хобі, для когось – відкриття чи розширення власного бізнесу, для інших – можливість спілкування з цікавими людьми, для багатьох – фах, який дозволяє розвиватись. У будь-якому разі мова збагачує кожного і дає більше можливостей для самореалізації та покращення якості життя.

Що потрібно знати про польську перед тим, як почати її вивчати

За приблизними підрахунками, на Землі налічується від 2,5 до 5 тис. мов, і, як вже зазначалося, польська входить у десятку найскладніших! Як і українська, вона налічує 7 відмінків і в граматиці має більше винятків, ніж правил. Ця мова насичена великою кількістю свистячих і шиплячих звуків (останні відрізняються також м’якістю і твердістю). Один і той же звук часто має різні вираження в письмі.

Алфавіт у польській мові – латина, проте він насичений літерами, що існують лише в цій мові, а прочитання звуків часто змінюється, в залежності від того, яка літера стоїть поряд.

Проте, попри складність засвоєння цієї мови, її вивчають жителі різних країн: для освіти, бізнесу чи з іншою метою. Особливо актуальною ця мова вважається для українців, адже Польща є для нас найближчою європейською країною.

Від 6 років і протягом усього життя

За словами Катерини Бершацької, викладачки польської мови у Гончаренко центр-партнер Черкаси education and culture, яка здобула рівень магістра в УДПУ, та пройшла курс для іноземців у Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (Польща), сьогодні польську вчать діти від 6 років, а також ті, кому вже виповнилося і 50, і 60 років. Хтось прагне здобути освіту в сусідній країні, часто люди хочуть віднайти там своє коріння, багато хто опановує такі знання для саморозвитку – мета у кожного своя. Втім кількість охочих знати польську постійно збільшується.

За спостереженнями пані Катерини, навчитися читати польською можна вже на другому-третьому занятті. На більш-менш пристойному рівні вивчити мову цілком реально за пів року. Хоча тут усе індивідуально, а результат залежить від мотивації та наполегливості учня.

Для швидкого та якісного опанування мови пані Катерина дає низку прикладних порад:

1. Читати польською – читання дає мінімум 50% словникового запасу. Це можуть бути польські новини, професійна література, художні твори – важливо використовувати різні джерела.

2. Дивитися польські фільми або серіали.

3. Проглядати матеріали польських блогерів на YouTube, адже так можна вивчити розмовну мову, навчитися розуміти сленг.

Перевага занять у Гончаренко центрі в тому, що вони є груповими, а це чудова можливість посили комунікативні навички.
А от викладачка польської мови у Гончаренко Центр Рівне. education and culture Наталя Рижук, яка має досвід викладання мов не лише в українських, а й у польських школах, застерігає: «Багато хто приходить вивчати польську, думаючи, що це буде просто й швидко. Але варто знати, що попри те, що нам легко розуміти цю мову, граматика в польській мові, хоч і подібна до української, але не є легкою. Тому потрібно налаштуватися на систематичну роботу».

POLSKA SAJT

Тим, хто вагається, пані Наталя рекомендує не зважати на вік. Успішно опанувати мову можна і в 6, і в 56 років. І дорослі, і діти завдяки вивченню нової мови зможуть зміцнити пам’ять. Засвоєний матеріал, якщо його було опрацьовано якісно, не забувається і залишається з людиною назавжди. Щоб зробити процес вивчення максимально ефективним, викладачка радить якомога більше слухати носіїв мови. Наприклад, польські радіостанції, адже слухати їх можна будь-де – за кермом автомобіля, на кухні, йдучи вулицею. А ще заняття будуть максимально ефективними, якщо займатися систематично і в групах. Вивчення іноземної мови – це ще й чудова нагода покращити пам’ять і боротися з віковими змінами.

top-banner-image-big

Записатися на курс

ваша заявка успішно надіслана! Пройти онлайн тест