Які основні переваги тих, хто володіє німецькою мовою: цікаві факти і корисні лафхаки

Насамперед варто зазначити, що німецька мова є досить поширеною як у Європі, так і в усьому світі. Вона є робочою мовою Європейського союзу, німецькою розмовляє чверть населення ЄС.

Вражає і статистика. Наразі німецька мова активно використовується у 40 країнах світу, ті, хто нею володіє, має можливість налагодити зв’язок більш ніж із ста мільйонами європейців.

Побутує думка, що німецька мова грубувата і трохи різка. Втім, люди, які досконало знають німецьку мають іншу думку, адже вважають її мовою балад і віршів.

Без сумніву, у кожного вивчає німецьку мову є свої на це причини – комусь вона потрібна для роботи, інші просто отримують величезне задоволення від самого процесу навчання. Розглянемо найбільш вагомі переваги вивчення цієї  мови.

Німецька найпоширеніша мова в Європі

Німецька мова є рідною мовою для найбільшої кількості людей в Європі. Це не дивно, оскільки тільки в Німеччині налічується 83 млн жителів. Але не тільки в Німеччині говорять німецькою, це також державна мова Австрії та Ліхтенштейну і одна з офіційних мов Швейцарії, Бельгії та Люксембургу. Крім того, німецька є рідною мовою для значної частини населення північної Італії, східної Бельгії, Нідерландів, Данії, східної Франції, частини Польщі, Чеської Республіки та Румунії.

Це третя найбільш популярна іноземна мову, що вивчається в усьому світі і друга найбільш популярна в Європі і Японії після англійської.

Німецька економіка надзвичайно конкурентоспроможна

Німеччина є економічним центром Євросоюзу. У 2019 року Німеччина посіла третє місце в світовому експорті після Китаю і США. Країна експортувала товари загальною вартістю $ 1,486 трильйона, випередивши Нідерланди, Японію, Францію і Південну Корею. Німецька продукція конкурентоспроможна і користується попитом, позитивне сальдо торгового балансу країни склало 18,3 млрд євро листопаді 2019 р продовжує зростати з кожним роком.

Знання німецької мови дає можливість ведення бізнесу

Економіка Німеччини надає безліч можливостей для бізнесу. Багатонаціональні підприємства є у всьому Євросоюзі і східноєвропейських країнах, де німецький є другою розмовною мовою післяанглійської. Такі компанії як BMW, Daimler, Siemens, Lufthansa, SAP, Bosch, Infineon, BASF і багато інших мають потребу в міжнародних партнерах. Японці, у яких третя найбільш розвинена економіка в світі, давно усвідомили переваги, які принесе їм знання німецької мови: 68% японських студентів вивчають німецьку мову.

Німці – новатори

Друкарський верстат Гуттенберга, відкриття електромагнітних хвиль Герцем, розвиток хіміотерапії Ерліхом, теорія відносності Ейнштейна, створення музичного формату МР3 Бранденбургом … протягом всієї історії німці пройшли перевірку часом, вони і зараз залишаються в перших рядах. 4 з 10 інноваційних компаній в світі знаходяться в Німеччині і 12,7% заявок на отримання патенту припадають на Німеччину. Німеччина експортує більше високотехнологічної продукції, ніж будь-яка інша країна, за винятком США; більш ніж 600 підприємств працює в області передових біотехнологій. Тільки 115 з них розташовані в Мюнхені. Дрезден став центром виробництва мікрочіпів, тут працює близько 800 підприємств. Беручи до уваги внесок Німеччини в розвиток інновацій, не дивно, що дві третини світових міжнародних ярмарків відбуваються у Німеччині.

Багата культурна спадщина німецькомовних країн

Німеччина вважається країною поетів і мислителів: І.В. Гете, Т. Манн, Ф. Кафка, Г. Гессе – це всього лише кілька авторів, чиї твори є всесвітньо відомими. 10 Нобелівських премій з літератури були вручені німецьким, австрійським і шведським авторам. Світ класичної музики не можна уявити Моцарта, Баха, Бетховена, Штрауса і Вагнера. Відень залишається і сьогодні міжнародним центром музики. Починаючи з величної архітектури середніх віків до авангардного напрямку баухаус, з дерев’яних гравюр Дюрера до шедеврів експресіонізму Нольде, Кірхнера, Кокошко, вихідцями з німецькомовних країн був зроблений величезний внесок в розвиток світового мистецтва і архітектури.

Німеччина спонсорує міжнародні академічні обміни

Підтримуючи новації і дослідження в своїй країні, німці також розуміють, що міжнародна взаємодія і досвід істотно впливають на тривалість лідируючої позиції Німеччини в світі. Наприклад, в 2019 р Служба академічних обмінів DAAD підтримала понад 145 000 учнів, науковців, і студентів у їхніх дослідженнях і навчанні. 41,5% з них були іноземцями. Слід зазначити, як і німецькі студенти, іноземці, не платять за навчання.

КОРИСНІ ЛАЙФХАКИ

Щоб спростити вивчення німецької і насолоджуватися процесом даємо кілька корисних прикладних порад.

  1. Потрібно обов’язково вчити правильні артиклі, оскільки в німецькій часом зустрічаються слова, що  мають для нас незвичний рід. Наприклад, «дівчинка» середнього роду. Насправді все дуже логічно, адже дівчинка – це по суті ще дитина, щось невизначене, тому і середній рід (воно). Але нам не завжди легко зрозуміти таку логіку, тому слід просто вчити артикль разом зі словом.
  2. Не зайвим буде виписувати слова, які важко запам’ятовуються на стікери (бажано, різнокольорові) і розвішувати їх по всьому будинку. Найкраще приклеювати їх в ті місця, де вони постійно будуть на очах. Так, у вас буде працювати зорова пам’ять, і ви постійно будете повторювати ці слова, вимовляючи їх по кілька разів про себе, що допоможе швидше їх запам’ятати.
  3. Не намагайтеся відразу вивчити всі відмінки. Засвоювати цю інформацію краще поступово і поступально, оскільки один відмінок вам допомагатиме вчити інший. Почніть із знахідного, оскільки це найпоширеніший відмінок (у всіх мовах), до того ж він найлегший! Через деякий час можна починати вчити давальний, а в кінці – до родового.
  4. Не лінуйтеся писати твори, така практика дуже допомагають тренувати мову, особливо на початкових етапах, коли вам ще складно говорити і присутній мовний бар’єр. Намагайтеся писати трохи, але часто.
  5. Виписуйте якомога більше стійких виразів і фразеологізмів. Вони допоможуть правильно будувати речення.
Пропонуємо вивчити мови:
top-banner-image-big

Записатися на курс

ваша заявка успішно надіслана! Пройти онлайн тест