У Хмельницькому організували буккросинг — обмін книгами. Його проводять на базі місцевого освітньо-культурного Гончаренко центру. Кожен хмельничанин може взяти тут будь-яку книгу або залишити свою.
За словами організаторів, буккросинг організували, аби популяризувати читання серед жителів та жительок Хмельницького.
«Ми вирішили організувати буккросинг, аби популяризувати читання серед містян. Віримо, що наш простір стане не лише місцем для обміну книжок, а й збиратиме книголюбів на літературні вечори та обговорення прочитаного», — розповідають організатори буккросингу.
У просторі додають: буккросинг працюватиме у форматі своєрідної бібліотеки, яка буде діяти завдяки активним людям, які захоплюються читанням.
«Правила книгообміну прості — приносите старе, берете нове, читаєте та повертаєте на полицю. Таким чином книги отримують шанс на друге життя, не перетворюючись на макулатуру», — коментують у Гончаренко центрі Хмельницький.
Буккросинг у Хмельницькому проводять за адресою вул. Свободи 18/2, офіс 45 (Гончаренко центр). Приносити або брати книги можна з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 20:00. З усіх питань можна звертатися за номером +38 067 276 1896.
Додамо, Гончаренко центр – найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього.
Рух «буккроссинг» хоче перетворити весь світ на бібліотеку, а гасло буккросингу: «Прочитав — віддай іншому». Людина, що прочитала книгу, передає її іншій людині — залишити книгу можна в будь-якому місці — від автобусної зупинки до лавки в парку. У Європі улюбленими місцями звільнення прочитаних книг стали столики кафе і лавки в парках, аеропорти і вокзали, хостели і навіть продуктові ярмарки.