У Миколаєві відкрили простір неформальної освіти для дітей і підлітків віком 4-17 років, які постраждали внаслідок війни. У такий спосіб організатори прагнуть допомогти із соціалізацією та адаптацією дітей з родин вимушених переселенців, а також дітей з інвалідністю та фізичними чи психологічними травмами, набутими внаслідок бойових дій.
«Освіта – це лише один із напрямів нашого проєкту. Дійсно, вкрай важливо повернути дітям зацікавленість у навчанні, проте не менш важливо підтримати їх, надати психологічну підтримку, допомогти із соціалізацією та адаптацією. Тому «Гончарик» – це комплексна історія, в якій з дітьми працюватимуть системно, враховуючи їхні потреба та запити», — зазначає Катерина Тлумак, менторка простору «Гончарик».
У межах проєкту діти-учасники відвідують безоплатні курси англійської мови, творчі майстеркласи та воркшопи, заняття з просторового моделювання з використанням конструкторів, а також заняття з психологами.
Усі заняття в межах простору неформальної освіти «Гончарик» відбуватимуться на базі освітньо-культурного «Гончаренко центру Миколаїв», що на вул. Велика Морська, 67.
Проєкт «Гончарик» здійснюється в межах мультидонорського проєкту «Посилення потенціалу спільнот на півдні та сході України через місцеві ініціативи (EMPOWER)», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) спільно з Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги та реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ.
Менторка STEAM-лабораторії «Гончарик»
Викладачка англійської STEAM-лабораторії «Гончарик»
Викладачка майстеркласів STEAM-лабораторії «Гончарик»
Психологиня STEAM-лабораторії «Гончарик»