Ви вмієте малювати? Ні? Значить, ви просто розучилися! Або ви не знаєте, що таке інтуїтивне малювання. Вчені сходяться на думці, що в дитинстві всі ми – відмінні художники. Діти малюють без самокритики, від душі, інтуїтивно. Зберегти і розвинути в них цю здатність дуже важливо. Чому?
– Завдяки цій методиці можна відкрити в собі вміння малювати шедеври, з будь-яким рівнем підготовки Це може бути як новачок, так і той, хто навчався у класичній художній школі, – каже викладач інтуїтивного малювання Гончаренко Центр Миргород.education and culture Ірина Мар’яненко. – Правопівкульне або інтуїтивне малювання корисне як школяреві, так і студенту, як менеджеру середньої ланки, або домогосподарці, так і директору великого підприємства – кожен відкриє з допомогою цієї методики щось цінне для себе. Адже методика дозволяє за короткий термін почати малювати не просто малюнки, а цілісні картини, що дивують своєю глибиною, містять багато образів, і тому мають відгук у різних людей.
Про цінність інтуїтивного малювання заговорили ще в 1970-х роках. Тоді доктор наук, викладач мистецтва Бетті Едвардс вперше розповіла про правопівкульний метод малювання, який дуже скоро став бестселером. Спираючись на дослідження нобелівського лауреата Роджера Сперрі, Едвардс довела, що «П-режим» роботи мозку (тобто правопівкульний) допомагає нам сприймати зоровий образ цілком, краще відчувати кольори, творити вільніше! Що для цього потрібно? Відключити «Л-режим» (лівопівкульний) – перестати нескінченно аналізувати, чіплятися, вираховувати «істину». Саме тому метод розвиває найважливіші риси особистості, причому як дорослих так і дітей чи підлітків.
Емоційний інтелект
Проживати непрості теми за допомогою малюнків простіше. Художник у «П-режимі” не сумно перемальовує однотипні натюрморти, а сміливо ставить собі по-справжньому творчі, навіть фантастичні завдання! Надаючи дитині чи дорослому найрізноманітніші матеріали і просячи зобразити на папері Радість, Любов, Щастя, а, може, навіть Образу або Злість, люди завдяки таким малюнкам проживають непрості для себе теми і вчаться розуміти не тільки свої, але і чужі почуття.
Дрібна моторика
Інтуїтивне малювання розвиває дрібну моторику, адже «правопівкульний» творець вільний у виборі матеріалів. Сьогодні хочеться використовувати замість пензлика пальці? Будь ласка! Завтра є бажання створити картину з пластиліну? Ласкаво просимо! Всі методи малювання вчать краще володіти власними пальцями, а як відомо, чим більше майстерності в руці, тим розумніша людина. А розвиток маленьких дитячих ручок надає прямий вплив на мовні центри!
Підвищення самооцінки
Інтуїтивне малювання дозволяє кожному самовиражатися через творчість. Чому більшість дорослих «розучилися» малювати? Та тому що вони боялися критики! Всілякі «Все одно на натуру не схоже», «У мене не вийде, як у великих», чи «Інші засміють» вбили внутрішнього творця, так і не давши йому змужніти. Якщо ви дозволите собі чи дитині малювати те, що хочеться, і так, як хочеться, ви надасте неоціненну послугу своїй чи його особистості і впевненості в собі. І пам’ятайте, всі геніальні митці не копіювали натуру, а висловлювали своє ставлення до неї!
Врівноваженість
Малювання вчить концентруватися на об’єкті і розслаблятися. Малювання, від якого людина отримує задоволення, на кшталт медитації. Перезбуджені дорослі, підлітки чи діти можуть виплеснути свої емоції в експресивній роботі, стурбовані чимось – розслабитися, малюючи дрібні завитки. Крім того, робота з фарбами вчить концентрації уваги, яка так знадобиться і у школі, і на роботі.
Зорова пам’ять
Інтуїтивне малювання – далеко не завжди абстракціонізм. Рано чи пізно захочеться зобразити предмети реального світу. Тоді й знадобиться «зір художника». На думку художника і психолога Кимона Ніколаїдіса, рисувальник повинен правильно бачити краї предметів, їхнє співідношення один до одного, розташування в просторі, гру світла і тіні, всю композицію цілком. Саме здатність запам’ятати кут між двома лініями і перенести його на папір робить малювання правдоподібним.
Ці якості – далеко не всі подарунки, які кожен може отримати отримає від інтуїтивного малювання. Свобода творчості допоможе розвинути фантазію, смак, здатність прислухатися до себе. Діставайте фарби і приєднуйтесь до своїх дітей – обіцяємо, ви не пошкодуєте!