Китайська з малечку: не така страшна, як її малюють

20210509 171339 1

Ієрогліфи все більше входять у наше звичне життя: їх можна зустріти на обгортках  їжі, одязі, а про інструкції до техніки годі й говорити! Тому китайська стає невід’ємною частиною наших щоденних рутинних справ. Але чи реально вивчати її з малечку?

Сьогодні китайською розмовляє майже 14% жителів планети, знання цієї мови – це приголомшливі можливості для самореалізації. Адже у майбутньому можна конкурувати в бізнес-сфері, навчанні, будувати кар’єру як в Китаї, так і в інших країнах світу. Недарма сьогодні фахівці, і не лише лінгвісти, кажуть: хто вивчає англійську – дивиться у минулий день, хто вивчає китайську – живе сьогоднішнім.

За словами Ольги Лещенко, викладачки китайської мови освітньо-культурного простору Гончаренко центр Жмеринка основна складність у вивченні пов’язана із стереотипами, які сформували дорослі: старше покоління лякає незнайома система знаків. А от дітям, як показує практичний досвід, наука дається легко. Китайська мова для дітей молодшого віку починається із знайомства із східною культурою. Для багатьох дітей ієрогліфи стають цікавою мандрівкою, захопливою історією, яку весь час хочеться продовжувати і вивчати. Заглиблення у освітній процес викликає ще більше цікавості.

МальчикЗ якого ж віку можна починати вивчати китайську? Педагогічний досвід Ольги Лещенко, свідчить: як і будь-яку мову – чим раніше, тим краще.

«Я працюю зі школярами від 1 до 11 класу. Хоча впевнена, що можна залучати до уроків малечу і також отримати чудові результати. Щодо методик викладання, то вони є різні, тут важливо орієнтуватися на вікові особливості дітей, мотивацію, але метод асоціацій вважаю найбільш ефективним», – ділиться практичними напрацюваннями пані Ольга.

А ще дітям дуже важливо бачити і відчувати результат своєї праці, коли їхню роботу достойно оцінюють значимі для них люди – батьки, вчителі, друзі. Тому учні повинні брати участь у конкурсах, олімпіадах, отримувати сертифікати, які б підтверджували рівень знань. Надихають на подальше вивчення китайської і практичні навички. Скажімо, вміння прочитати і зрозуміти, що написано на етикетці товару чи у інструкції до техніки, поспілкуватися із носієм мови, зрозуміти фільм. Усе це створює ситуацію успіху і окриляє.

І ще додаткові аргументи на користь вивчення китайської мови, тим, хто ще сумнівається. Доведено, що вивчаючи ієрогліфи, окрім опанування мови, у дітей розвивається  спостережливість, пам’ять, увага, мислення. Напрацьовуються навички аналізувати текст, краще розуміти зміст української, англійської мов, оскільки постійно порівнюється будова речень та зміст висловлювань. Із старшими учнями практикуються такі вправи, як переклад з англійської на китайську і навпаки. Це цікавий досвід, оскільки дитина може дійсно застосовувати свої знання на практиці і почувати себе більш впевнено у сучасному світі.